İl Spor Merkezlerinin Açılışını Atatürk Spor Salonumuzda gerçekleştirdik.

31 branşta açılan İl Spor Merkezlerine katılan gençler fiziksel ve sosyal becerilerini geliştirecekler.

29 HAZİRAN 2017
Sporu toplumumuzun bütün kitlelerine yaymak, çocuk ve gençlerimizin serbest zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmesini sağlayarak, tüm zararlı alışkanlıklardan korunması vatanını seven, ruhen ve bedenen sağlığı yerinde sportmen bir nesil yetiştirmek ve yönlendirmek için 81 İl merkezi ve ilçelerde her yıl uygulanan İl Spor Merkezlerimiz, 29 Haziran tarihinde başlayıp yıl boyunca devam edecek.

31 branşta açılan  İl Spor Merkezlerine katılan gençler fiziksel ve sosyal becerilerini geliştirecekler. Uygulanacak olan eğitim teknikleriyle çocuklarımızın sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesi yanı sıra performansa dayalı eğitimler ile başarılı birer sporcu olma yolunda ilk adımlarını atacaklardır.

Çocuklarımızın İl Spor Merkezlerinde yapılan faaliyetlerde, çalışma grubundaki arkadaşları ile birlikte spor yapması, ekip bilinci ve iletişim becerilerini geliştirerek, ileride toplum içerisinde daha güçlü olarak yerini almasını kolaylaştıracaktır.

İl Spor Merkezlerinde kendi branşlarında uzmanlaşmış antrenörlerimizle  5 – 18 yaş grubundaki çocuklarımıza yönelik sportif eğitimler verilmektedir. Ayrıca çalışmalarda çocukların yaşları, gelişme düzeyleri, becerileri ve tecrübeleri göz önünde bulundurularak bir arada çalışmalarına özen gösterilmektedir.