Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, İlimizde Gençlik Festivali ve Yaz Spor Okulları Kapanış Töreni'ne katıldı. Bakan Bak yıl sonuna kadar 10 milyon gencin "Yüzme Bilmeyen Kalmasın" projesinden yararlanacağını söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Kocaeli'de Gençlik Festivali ve Yaz Spor Okulları Kapanış Töreni'ne katıldı. Harikalar Sahili'ndeki festival alanına gelen Bakan Bak, yaz spor okulları öğrencileriyle sohbet etti.

Bakan Bak, burada yaptığı konuşmada, ailelerin çocuklarıyla gençlik festivaline katılım sağlamasının eğlenceli ve güzel bir ortam oluşturduğunu söyledi.

"Yüzme Bilmeyen Kalmasın" projesinden 8 milyon gencin yararlandığını aktaran Bakan Bak, "Yıl sonuna kadar hedefimiz 10 milyon, yani ülkemizin çocuklarına, gençlerine yüzme öğretiyoruz. Spor tesislerini her tarafa yapıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sporun ve sporcunun, gençlerin dostu. Belediyelerimiz de bu tip projelerin yapılmasına çok büyük destek veriyor. " diye konuştu.

Bakan Bak, Gençlik ve Spor Bakanlığının gençlerin emrinde olduğunu dile getirerek, "460 gençlik merkezimiz, 50 gençlik kampımız, 10 binin üzerinde tesisimizle gençlerimize hizmet veriyoruz." dedi.

Konuşmaların ardından Bakan Bak plaj voleybolu izleyip gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.