ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI VE GENÇLİK HAFTASI İLİMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI.

 Gençlerin; sosyal, kültürel, zihinsel, sportif ve sanatsal gelişimlerine katkıda bulunmak, kendilerini ifade edebilen bireylerin ortaya çıkmasına yardımcı olmak, milli ve manevi değerlere saygılı, görev ve sorumluluk bilinci gelişmiş ve toplumla bütünleşmiş sağlıklı nesiller yetiştirilmesini sağlamak amacıyla 15-21 Mayıs tarihlerini içine alan hafta Gençlik Haftası, 19 Mayıs ise Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı her yıl düzenli olarak kutlanıyor.

 

 

İL MÜDÜRÜ YAVAŞER 19 MAYIS ATATÜRK ANITINA ÇELENK BIRAKTI.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Mücadele'yi başlatmasının 104’üncü yılı nedeniyle ilan edilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı İzmit Kültür Tepesinde gerçekleşirken “19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” töreninde İl Müdürü Gökhan YAVAŞER Anıtına çelenk sundu.

“19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun” pankartıyla birlikte katılımcılar ve gençler bir arada anı hatıra fotoğraf çektirerek program sona erdi.

 

 

 SPORCU VE GENÇLER MAKAM ZİYARETLERİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzce başarılı gençler ve sporcularımızla Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı makam ziyaretleri gerçekleştirildi.

 

 

 

  KUTLAMALAR SÜLEYMAN DEMİREL KÜLTÜR MERKEZİNDE    DEVAM     ETTİ

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları SDKM’de düzenlenen törenle devam etti. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile devam eden programın akabinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlik bayramı mesajı okundu. Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, İl Garnizon Komutanı Tuğamiral Bülent Turan, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Mehmet Serhan Aksoy, İzmit Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, İl Müftüsü Sinan Cihan, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, Gençlik ve Spor İl Müdürü Gökhan Yavaşer, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Nuh Zafer Cantürk, KOSTÜ Rektörü Muzaffer Elmas, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Günün anlam ve önemine dair konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Gökhan Yavaşer, “Bir milletin bağımsız bir iradeyle yükselip gelişmesinde, toplumsal haraketlilikte, aklın ve bilimin öncelenmesinde o milletin genç dimağlarına verilen kıymetin büyük önemi vardır. Sosyolojik olarak gençlik, toplumun belkemiğini oluşturan toplumsal bir unsurdur. Ülkenin bağımsızlık mücadelesinde, bir olma, diri olma mücadelesinde gençler her zaman ön saftadır. İşte bu yüzden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kurtuluş mücadelesinin başlangıç günü olan 19 Mayıs 1919 tarihini gençlere bayram olarak hediye etmiştir. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Paşa 19 Mayıs 1919'da Samsuna çıkarak başlattığı milli mücadele, Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından biridir” dedi.

 

Devamında ise Resim yarışmasında dereceye giren Darıca Sırasöğütler Anadolu Lisesi öğrencisi Beyzanur Seymen, Körfez Milangaz Hacer Demirören MTAL öğrencisi Almilalikoğlu, İzmit Mimar Sinan Anadolu Lisesi öğrencisi Esmanaz Ateş’e ödülünü Vali Yavuz takdim etti. Şiir yarışmasında dereceye giren Körfez Orhangazi Anadolu Lisesi öğrencisi Aybala Günal, Kandıra Akçakoca Anadolu Lisesi öğrencisi ÖmerArslan, Çayırova Şehit İlhan Küçüksolak Anadolu Lisesi öğrencisi Zehra Güneş’e ödüllerini Deniz Eğitim Öğretim ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Bülent Turan takdim etti. Kompozisyon yarışmasında dereceye giren Körfez Orhangazi Anadolu Lisesi öğrencisi Tuğba Cangir, Kartepe Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi öğrencisi Ali Kemal Bayrak, Kandıra Anadolu Lisesi öğrencisi Kader Uzkul’a ödüllerini Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın takdim etti. Daha sonra Körfez Orhangazi Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı ‘Hatırlıyor ve Hatırlatıyoruz’ isimli koreografi sergilendi.

 

19 MAYIS KUTLAMALARI FENER ALAYI İLE SON BULDU.

Yoğun katılım ile gerçekleştirilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Spor Bayramı ve Gençlik Haftası kapsamındaki Fener Alayı Yürüyüşü öğrenci,sporcu ve vatandaşların katılımıyla saat 19.30’da  İzmit Kültür Tepesinden başlayıp Anıtpark'ta son buldu.