19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı Kutladık.

Sabah proğramı, 09.00 da Kültür Tepesi Atatürk Anıtına çelenk sunulması, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşının okunması ile tamamlandı. Ardından saat 10.30 daki salon proğramımız Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

21 MAYIS 2018
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı proğramına ilk olarak 19 Mayıs Cumartesi günü sabah 09.00 da Kültür Tepesi Atatürk Anıtına çelenk sunulması, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşının okunması ile tamamlandı. Ardından saat 10.30 daki salon proğramımız  Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa; Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un yanı sıra, EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kazım Dalkıran, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt, Vali Yardımcısı Beyazıt Tanç, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Alb. Osman Aslan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardırdan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz  Muzaffer Çintimar açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Kocaeli Anadolu Lisesi halk oyunları ekibinin Artvin yöresi folklor gösterisinin ardından İzmit Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin “Işığında Yürüyoruz” adlı gösterisi ile profram tamamlandı.