Sarıkamışta Şehit olan Vatan Evlatlarını saygı ve şükranla andık.

Sarıkamış Harekatı’nın 103. yıldönümü anma etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Sarıkamış Şehitlerini Anma programı Yuvacık Barajı Yürüyüş Parkurunda gerçekleştirildi.

8 OCAK 2018
Sarıkamış Harekatı’nın 103.  yıldönümü anma etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Sarıkamış Şehitlerini Anma programı, Başbakan Yardımcımız Sayın Fikri Işık ve Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy'un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Yuvacık Barajı Yürüyüş Parkurunda düzenlenen programa; Başbakan Yardımcımız Sayın Fikri Işık ve Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un yanı sıra, Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, K.K. EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kazım Dalkıran, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Başiskele Kaymakamı Atila Kantay, Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, İl Jandarma Komutanı Alb. Osman Aslan,  Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Siyasi Parti İl Temsilcileri, daire müdürleri, sivil toplum örgütleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yapılan konuşmaların ardından Başbakan Yardımcımız Sayın Fikri Şık, Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy ve protokol üyeleri vatandaşlar ile birlikte 7 kilometrelik Yuvacık Yürüyüş parkurunda yürüdüler.